Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystając z witryny akceptujesz: polityka prywatności.   [×]
Online: 0x011 (17)
haker.iиfø — Etyczny hacking
Spreading knowledge like a virus. _

🕷️ Co to jest web crawler?

🕰

Pająk sieciowy może być też nazywany słowami: bot, robot, pełzacz (ang. crawler) czy też żniwiarz (ang. harvester). Chodzi tutaj o programy komputerowe, których zadaniem jest szeroko pojęte przetwarzanie witryn internetowych.

Co mogą zbierać tego typu programy? Otóż począwszy od adresów e-mail w kodzie HTML witryn do przetwarzania np. danych z setek tysięcy profili użytkowników na jakimś portalu.

Ktoś może zapytać o bardziej etyczne zastosowania. Program typu web crawler może np. sprawdzać czy w witrynie internetowej nie ma uszkodzonych odnośników (linków) i na końcu wystawić raport.Wykaz literatury (bibliografia)

author-or-company, year – title-or-link [dostęp: mm.dd.yyyy r.]

Komentarze czytelników

Kontakt

mgr inż. Dawid Farbaniec  //  haker.iиfø

E-mail:
office@haker.info

Odwiedź mnie również na:

 

Wyrazy uznania: 📜 Credits page

Wszystkie treści umieszczone na tej witrynie są chronione prawem autorskim. Surowo zabronione jest kopiowanie i rozpowszechnianie zawartości tej witryny bez zgody autora. Wszelkie opublikowane tutaj treści (w tym kody źródłowe i inne) służą wyłącznie celom informacyjnym oraz edukacyjnym. Właściciele tej witryny nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne niezgodne z prawem wykorzystanie zasobów dostępnych w witrynie. Użytkownik tej witryny oświadcza, że z zamieszczonych tutaj danych korzysta na własną odpowiedzialność. Wszelkie znaki towarowe i nazwy zastrzeżone zostały użyte jedynie w celach informacyjnych i należą wyłącznie do ich prawnych właścicieli. Autor tej witryny w czasie tworzenia treści nie działa w imieniu firm, których technologie czy produkty opisuje — chyba, że jest to jasno oznaczone. Korzystając z zasobów witryny haker.info oświadczasz, że akceptujesz powyższe warunki oraz politykę prywatności.