Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystając z witryny akceptujesz: polityka prywatności.   [×]
Online: 0x0C (12)

haker.info – Etyczny hacking🕊️

Spreading knowledge like a virus.

🧅 Co to jest warstwa abstrakcji sprzętowej (HAL)?

🕰

Zadaniem HAL jest m.in. ukrycie szczegółów implementacji obsługi sprzętu i urządzeń, co zwiększa przenośność (ang. portability) kodu oraz dostarcza interfejs do komunikacji z hardware oraz usługami jądra systemu Windows.

Biblioteka warstwy abstrakcji sprzętowej ma nazwę HAL.DLL i znajduje się w katalogu:
%WINDOWS%\System32\hal.dll

Funkcje, które udostępnia ta biblioteka mają przedrostek (prefiks) Hal np. HalExamineMBR.

Warto zainteresować się tą biblioteką w przypadku chęci programowania sterowników oraz tworzenia czy analizy kodu działającego w kernel mode.Wykaz literatury (bibliografia)

[1] Dawid Farbaniec, 2021 – Asembler x64. Laboratorium, ISBN: 9788382457032

Komentarze czytelników

Kontakt

mgr inż. Dawid Farbaniec  //  haker.iиfø

E-mail:
office@haker.info

Odwiedź mnie również na:

 

Wyrazy uznania: 📜 Credits page

Wszystkie treści umieszczone na tej witrynie są chronione prawem autorskim. Surowo zabronione jest kopiowanie i rozpowszechnianie zawartości tej witryny bez zgody autora. Wszelkie opublikowane tutaj treści (w tym kody źródłowe i inne) służą wyłącznie celom informacyjnym oraz edukacyjnym. Właściciele tej witryny nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne niezgodne z prawem wykorzystanie zasobów dostępnych w witrynie. Użytkownik tej witryny oświadcza, że z zamieszczonych tutaj danych korzysta na własną odpowiedzialność. Wszelkie znaki towarowe i nazwy zastrzeżone zostały użyte jedynie w celach informacyjnych i należą wyłącznie do ich prawnych właścicieli. Autor tej witryny w czasie tworzenia treści nie działa w imieniu firm, których technologie czy produkty opisuje — chyba, że jest to jasno oznaczone. Korzystając z zasobów witryny haker.info oświadczasz, że akceptujesz powyższe warunki oraz politykę prywatności.