Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystając z witryny akceptujesz: polityka prywatności.   [×]
Online: 0x0B (11)

haker.info – Etyczny hacking🕊️

Spreading knowledge like a virus.

Fa___book-Incorporated-trojan-spy-generic

🕰 ✒️ Dawid Farbaniec 📄 220 słów

Początkiem września 2020 r. postanowiłem usunąć prowadzony fanpage na pewnym portalu społecznościowym. Cała procedura musiała i miała trwać dwa tygodnie i to nie przez to, że operacje na bazie danych są aż tak powolne. Po około czterech tygodniach przypadkiem przypomniało mi się o podjętej decyzji usunięcia fanpage i okazało się, że strona nie została usunięta. Musiałem dodatkowo klikać myszą i dopiero udało się pozbyć fanpage.

Nie piszę tego tutaj z powodu, że rezygnuję z tego portalu, bo muszę się ukrywać. Mam bloga pod własną domeną ze zdjęciami twarzy, imieniem nazwiskiem i innymi danymi. Po prostu nie podoba mi się to, w jaki sposób traktowany jest użytkownik. Wiele witryn wymaga dodatkowego potwierdzenia przy decyzji usunięcia swoich danych, aby np. ktoś pijany nie kliknął pod wpływem chwili Usuń. Jednak tutaj te dwa tygodnie na usunięcie fanpage i dodatkowe potwierdzenie po tym czasie nie jest okresem, aby użytkownik wytrzeźwiał. Śmiem twierdzić, że jest to działanie, które w prostych słowach można określić: „może zapomni” czy „może zostawi to co już istnieje” czy „może wróci” i znów będzie wtłaczał swoje prywatne dane w machinę fałszu. Nie wgłębiając się już w tematy o uzależnieniu od portali społecznościowych czy depresji u nastolatków, bo dostają mało kliknięć „Lubię to” pod zdjęciami, czy też dawaniu reakcji „Lubię to” albo „Haha” pod informacjami o nieszczęściu, a nawet śmierci. „Złe jest to, co mi proponujesz. Sam pij swoją truciznę. ” [1]

Wykaz literatury (bibliografia)

[1] Fragment egzorcyzmu ze wzoru na medaliku św. Benedykta.


Komentarze czytelników

📖 Trzymaj e-booka! 👋🏻

\\ więcej książek i e-booków »

Komentarze [0]

jas napisał komentarz do ↴
🔳 Dekodowanie kodu Aztec 2D z dowodu rejestracyjnego
[🕰 / 🌎 IP address logged ]
jas napisał komentarz do ↴
🔳 Mowa szesnastkowa (ang. hex speech)
[🕰 / 🌎 IP address logged ]
Iceman napisał komentarz do ↴
🔳 Mowa szesnastkowa (ang. hex speech)
[🕰 / 🌎 IP address logged ]

🎲 Losowe wpisy

Gry typu Roguelike — grafika jest nieważna! (210 słów) Przeczytaj teraz »
Odgrywanie melodii na głośniczku systemowym (260 słów) Przeczytaj teraz »
Podatność CSRF/XSRF w aplikacjach webowych (450 słów) Przeczytaj teraz »

Maskotka haker.info

Postać Mr. At nawiązuje do gier z gatunku roguelike/ASCII RPG w których do wyświetlania grafiki korzysta się ze znaków tekstowych. Znak @ (at) w grach roguelike przeważnie oznacza postać bohatera.

Kontakt

mgr inż. Dawid Farbaniec  //  haker.iиfø

E-mail:
office@haker.info

Odwiedź mnie również na:

 

Wyrazy uznania: 📜 Credits page

Wszystkie treści umieszczone na tej witrynie są chronione prawem autorskim. Surowo zabronione jest kopiowanie i rozpowszechnianie zawartości tej witryny bez zgody autora. Wszelkie opublikowane tutaj treści (w tym kody źródłowe i inne) służą wyłącznie celom informacyjnym oraz edukacyjnym. Właściciele tej witryny nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne niezgodne z prawem wykorzystanie zasobów dostępnych w witrynie. Użytkownik tej witryny oświadcza, że z zamieszczonych tutaj danych korzysta na własną odpowiedzialność. Wszelkie znaki towarowe i nazwy zastrzeżone zostały użyte jedynie w celach informacyjnych i należą wyłącznie do ich prawnych właścicieli. Autor tej witryny w czasie tworzenia treści nie działa w imieniu firm, których technologie czy produkty opisuje — chyba, że jest to jasno oznaczone. Korzystając z zasobów witryny haker.info oświadczasz, że akceptujesz powyższe warunki oraz politykę prywatności.