haker.info | Etyczny hacking |

 Dekodowanie kodu Aztec 2D z dowodu rejestracyjnego

Artykuł napisany  04 stycznia 2019 godz. 00:35 przez  Dawid Farbaniec

Komentarze czytających


Czytelnik napisał:

Rewelacja, super robota. Mam pytanie, jak wykonać to w drugą stronę tzn. aby otrzymać kod Aztec obrazkowy z posiadanych danych.

 ponad 4 miesiące temu
Dawid napisał:

Ja próbowałbym wykonać poszczególne kroki dekodowania w odwrotnej kolejności 😃

  1. Zapisać dane tekstem w kodowaniu UTF-16LE oddzielone znakiem pionowej linii | (0x7C) w odpowiedniej kolejności
  2. Skompresować algorytmem NRV2E (wariant 8-bitowy)
  3. Zakodować za pomocą algorytmu Base64
  4. No i o ten ostatni krok pewnie jest pytanie. Trzeba znaleźć coś co wygeneruje Aztec 2D. Nie pomogę w wyborze, bo nigdy takich bibliotek nie szukałem. Ale powinno być coś takiego, gdyż ten cały Aztec 2D to dość popularny barcode.

Dla wielu programistów problemem było to, że do niedawna algorytm nie był jawny dla wszystkich. Nie było wiadomo, że to kompresja NRV2E w wariancie 8-bitowym. Teraz wiadomo czego należy użyć i pozostaje tylko odpowiednie zaprogramowanie tego.

Pozdrawiam!

 ponad 4 miesiące temu
Czytelnik napisał:

No właśnie z kompresją algorytmem NRV2E mam problem.

 ponad 4 miesiące temu
Dawid napisał:

Włączyłem wyszukiwanie w źródłach biblioteki UCL i oprócz dekompresji są tam też funkcje kompresujące np. ucl_nrv2e_99_compress (nazwa pliku n2_99.ch. Trzeba eksperymentować. Ja bibliotekę UCL używałem tylko na potrzeby tego artykułu. I to tylko funkcję dekompresującą.

 ponad 4 miesiące temu


Napisz komentarz

 Cytat  Kod źródłowy
 Formularz wspiera formatowanie Markdown.
Twój podpis:


Wpisz kod z obrazka:


Wszystkie treści umieszczone na tej witrynie są chronione prawem autorskim. Surowo zabronione jest kopiowanie i rozpowszechnianie zawartości tej witryny bez zgody autora. Wszelkie opublikowane tutaj treści (w tym kody źródłowe i inne) służą wyłącznie celom informacyjnym oraz edukacyjnym. Właściciele tej witryny nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne niezgodne z prawem wykorzystanie zasobów dostępnych w witrynie. Użytkownik tej witryny oświadcza, że z zamieszczonych tutaj danych korzysta na własną odpowiedzialność. Wszelkie znaki towarowe i nazwy zastrzeżone zostały użyte jedynie w celach informacyjnych i należą wyłącznie do ich prawnych właścicieli. Korzystając z zasobów witryny haker.info oświadczasz, że akceptujesz powyższe warunki.